MEB Bakanı Yılmazdan Sözleşmeli Öğretmenlik açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başkent öğretmen evinde sözleşmeli öğretmenlik ve suriyeli öğretmen alımı hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

23416
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkent Öğretmen evinde basın mensuplarıyla buluşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarına değinen bakan yılmaz bu ay içinde 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını belirtti. Sözleşmeli öğretmenlerin normal kadrolu öğretmenlerden çok bir farkı olmadığını belirten bakan Yılmaz hukuken kadrolu öğretmenlerle aynı durumda olacaklarını belirtti.

Maaş ve izin konusunda da kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin eşit şartlarda birlikte çalışacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ara tatil ve yaz tatilinde de sözleşmeli öğretmenlerin izinli sayılacaklarını ve Maaşlarının da aynı miktarda olacaklarını belirtti. Sözleşmeli öğretmenlerin 1 yıl olacak şekilde sözleşmelerini yapacaklarını belirten Bakan Yılmaz bir yıl sonunda sözleşmesi feshedilmeyen öğretmenlerin sözleşmelerinin yenileneceğini belirtti. Hastalık ve mazeret izinlerinin de verileceğini belirten Bakan Yılmaz bu konularda sözleşmeli öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini belirtti. Suriyeli öğretmen alımında ise 21 Akademisyenin vereceği eğitim ile 514 öğretmen eğitilecek. Bakan Yılmaz 20 bin Suriyeli öğretmene de eğitim verileceğini belirtti. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!