1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Bir Avuç ENGELLİ ÖĞRETMEN Adayının Atamasını En Kısa Sürede Yapmalı
MEB, Bir Avuç ENGELLİ ÖĞRETMEN Adayının Atamasını En Kısa Sürede Yapmalı

MEB, Bir Avuç ENGELLİ ÖĞRETMEN Adayının Atamasını En Kısa Sürede Yapmalı

Millî Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atama takvimini yayınlamalı ve atama bekleyen engelli öğretmen adaylarının atamasını bir an önce yapmalı.

A+A-

Ülkemizin öncelikli bireyleri arasında yer alan "ENGELLİLER" toplumsal yaşamda ötekileştirme, ayrımcılık siyasi ve sosyal yaklaşımlar ve benzeri birçok sorunlarla karşı karşıya gelmektedir. Ve bu sorunlara başa çıkmada toplumsal ve siyası anlamda destek olunması gerekmektedir.

Asıl engel beyinlerde oluşan, düşüncelerde oluşan engeldir. Engellilerin en büyük sorunu, sosyal hayata katılmasının önündeki engellerdir. Tüm bu tabuları yıkmak için yola çıkan engelli öğretmen adayları adına açıklama yapan Engelli Öğretmen Platformu Temsilciliği, ‘’Güzel ülkemin öncelikli bireyleri ‘’ENGELLİLER’’ Onlar birilerine mahkum yaşamayı öğrenmiş ve hayat zorluğuna rağmen mücadelelerinden asla vazgeçmemiş ÖĞRETMEN'ler ve her alanda başarılarıyla örnek olmuş insanlar. Yüksek puanlar alıp yetersiz kontenjanlardan dolayı mağdur edilmiş bir avuç içi kadar 950 ENGELLİ ÖĞRETMENLER. Evlatlarınız kardeşleriniz... Eksik bedenlerine Sabır, inanç, umut ve başarıyı bütün etmiş gözü yaşlı 950 ENGELLİ ÖĞRETMEN. Onlar Anne, Baba onlar evlat sahibi öğretmenler. Hastane köşelerinde şifa beklemek yerine sosyal medyada gece gündüz seslerini duyurma mücadelesi içindeler çünkü onların en büyük ilacı "ATANMAK" onların tek şifası çocuk sesleri, okullar, Kitaplar, kitap kokusu, bilgiler... 81 ilden 950 ENGELLİ ÖĞRETMEN'nin yüreği atama İÇİN birleşti. Güzel yarınlar için onların tek koluna destek, yüreklerine ses olun. Güzel ülkemize hizmet etmeye hazır 950 ENGELLİ ÖĞRETMENİn en kısa zaman da atama hayaline kavuşması ve atama takviminin bildirilmesi için yürek seslerine eşlik edin. ’dedi.

Türkiye geneli 950 civarında olduğu ifade edilen engelli öğretmen adaylarının MyMemur iletişim hattına gelen mesajlarda ayrıca kontenjan dolayısı ile başvuru yapamamış yüzlerce engelli öğretmen adaylarının bir an önce öğrencilerine kavuşması ve sosyal yaşama dahil edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı engelli öğretmen atama takvimini bir an önce yayınlamalı ve zaten bir avuç olan engelli öğretmen adaylarının ataması yapılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
İlgili Haberler