1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MEB Bursluluk Sınav Kılavuzu Yayımlandı! İlköğretim-Lise 2019 İOKBS
MEB Bursluluk Sınav Kılavuzu Yayımlandı! İlköğretim-Lise 2019 İOKBS

MEB Bursluluk Sınav Kılavuzu Yayımlandı! İlköğretim-Lise 2019 İOKBS

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı ilköğetim kurumları bursluluk sınavı ile ortaöğretim "lise" kurumları bursluluk sınav kılavuzunu yayımladı. 2019 MEB bursluluk sınav kılavuzu detayları My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS) Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu yayımlandı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı,9,10 ve 11’inci sınıflar için başvurular başladı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için başvurular 11 Mart ile 22 Mart 2019 tarihleri arasında olacak. MEB 2019 yılı bursluluk sınav tarihi 2 Haziran 2019 tarihi olarak açıklandı.

KİMLER BURSLULUK SINAVINA KATILAMAZ

Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri bursluluktan yararlanamazlar. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak yapılacak olan 2019 yılı İOKBS 2 Haziran'da saat 10.00'da MEB, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM tarafından gerçekleştirilecektir.

MEB 2019 YILI BURSLULUK SINAV ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak,

Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9’uncu, 10’uncu ve 11’inci sınıflarında öğrenci olmak,

İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı/ cezası almamış olmak,

Uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporu ile belgelendirenler hariç, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmamış olmak,

Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu’nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak.

Ailenin 2018 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2019 Mali Yılı için tespit edilen 13480,00 TL’yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2018 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

Bursluluk sınavı kılavuzu:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler