1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı – İOKBS E Okul Başvuruları
MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı – İOKBS E Okul Başvuruları

MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı – İOKBS E Okul Başvuruları

Bursluluk sınavı başvuruları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı lise, ilkokul ve ortaokul bursluluk sınavı başvuruları e-okul üzerinden açıldı. E-okul İOKBS başvuruları nasıl yapılacak? Bursluluk sınavı ne zaman olacak?

A+A-

Ortaokul ve lise bursluluk sınavı başvuruları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuru kılavuzu uyarınca, 12 Mart 2018 Pazartesi günü itibariyle bursluluk sınavına başvurular alınmaya başladı. Bursluluk başvuruları nasıl yapılacak?

Bursluluk başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı ya da KKTC vatandaşı olmak şartı yer alıyor. Sınava ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile lise hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Öğrencilerin ders yılında okul değiştirme cezası almamış olmaları ve sınıf tekrarı yapmamış olmaları gerekecek.

İOKBS başvuru şartları arasında ailenin yıllık gelir toplamının aile bireyi başına düşen miktarının, MEB okul pansiyon ücretinin 4 katını geçmemesi gerekiyor. Buna göre bu miktarın 11.600 TL’nin altında olması şartı aranacak. Ayrıca kanunlarla özel hak tanına öğrencilere şartlarda esneklik ve ayrı kontenjan tanınacak.

Başvurular e-okul sistemi üzerinden alınacak. Öğrenci velilerinin 5 Nisan 2018 tarihine kadar okul müdürlüğüne Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname ile müracaat etmeleri gerekecek. Bunun ardından e-okul sisteminden alınan bilgiler veli tarafından kontrol edilecek. E okul bursluluk başvuruları okul müdürlüklerince yapılacak. İOKBS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler