1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Daire Başkanı: Sözleşmeli Öğretmenlik Eğitim Kalitesini Artıracak
MEB Daire Başkanı: Sözleşmeli Öğretmenlik Eğitim Kalitesini Artıracak

MEB Daire Başkanı: Sözleşmeli Öğretmenlik Eğitim Kalitesini Artıracak

MEB Daire Başkanı Şerafettin Cankurt, sözleşmeli öğretmenlik hakkında konuştu. Sözleşmeli öğretmen alımının eğitim kalitesini artırdığını ifade etti.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Veri Analiz ve Politikaları Daire Başkanı Şerafettin Cankurt, sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında konuştu. Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının yapıldığı bölgelerde eğitimin kalitesini yükselttiğini ifade etti. Sistemin olumlu yanları hakkında fikirlerini beyan etti.

 

Batıdan doğuya doğru gitme eğilimi var.

 

Daire Başkanı Cankurt, öğretmenlerin doğu illerinden batı illerine doğru yoğun bir gidiş eğilimi olduğunu ifade etti. Bu durumun da Doğu ve Güneydoğu illerinde eğitimin kalitesini düşürdüğünü belirtti. İlk atamaların çoğunun yapıldığı bu bölgelerde görev süresini bitiren öğretmenlerin olabildiğince erken batıya gitmek istediğini kaydetti.

 

Sözleşmeli öğretmenlik eğitimin kalitesini artıracak.

 

Şerafettin Cankurt Doğu ve Güneydoğu illerine yapılan sözleşmeli öğretmen atamalarına değindi. Yeni sistemde öğretmenlerin bölgede 4 yıl sözleşmeli, 2 yıl da kadrolu olarak kalacaklarını hatırlatarak, tecrübe kazanacak bu öğretmenlerin bölgeye de olumlu etki yapacağını kaydetti.

 

Cankurt’un ifadelerine şu anda 38 bin sözleşmeli öğretmen görev yapıyor. Bunların yüzde 90’ından fazlasının Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çalıştığını, bu öğretmenlerin 4+2 yıllık görev sürelerinin bölgede eğitimin kalitesini ciddi oranda etkileyeceğini kaydetti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum