1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Destekleme Kurs Merkezi Başvuruları Başladı
MEB Destekleme Kurs Merkezi Başvuruları Başladı

MEB Destekleme Kurs Merkezi Başvuruları Başladı

2017-2018 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi kapsamında Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri başladı.

A+A-

Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK’lar, okul veya kurum müdürlüğünün e-kurs modülü üzerinden başvurusu ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılır. Kursların onay ve denetimi millî eğitim müdürlüğü adına il/ilçe komisyonları tarafından yürütülür. DYK Kurs merkezi başvuruları 5-11 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak. Bu kapsamda başvurular il ve ilçe komisyonları tarafından şu şekilde yürütülecek.

İl/ilçe komisyonları, DYK’ların planlanması ve yürütülmesiyle ilgili tüm iş ve işlemlerin yerine getirilmesini koordine etmek amacıyla, her yıl eylül ayının ilk haftasında il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulur.

Komisyonlar, illerde, sınavlardan sorumlu il millî eğitim müdür yardımcısı/şube müdürünün başkanlığında, iki ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürü, iki ortaöğretim kurumu müdürü, bir halk eğitimi merkezi müdürü ve il e-kurs modülü kullanıcısı olmak üzere; ilçelerde, sınavlardan sorumlu şube müdürü başkanlığında, iki ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürü, iki ortaöğretim kurumu müdürü, bir halk eğitimi merkezi müdürü ve ilçe e-kurs modülü kullanıcısı olmak üzere yedişer kişiden oluşur.

 

Büyükşehir statüsünde olmayan illerde aynı usulle oluşturulan merkez ilçe komisyonu, hem merkez ilçenin hem de ilin iş ve işlemlerini yürütür. Kurslar, il/ilçe komisyonunca onaylanan derslerden yeterli sayıda öğrenci/kursiyer talebi olması hâlinde açılır.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenlerin başvurularını alır. Gerekli belgeleri inceleyip değerlendirerek e-kurs modülü üzerinden öğretmen talep eden kurs merkezlerine görevlendirir.

 

Kurs merkezi müdürlükleri ile il/ilçe sorumlularının e-kurs modülüne verileri zamanında işlemesini, modüldeki bilgilerin güncel tutulmasını sağlar. Kurslarla ilgili işleyişin sağlıklı yürümesi için gereken tedbirleri alır.

 

Açık öğretim okullarına devam eden öğrencilerin katılacakları kurs merkezlerini belirler ve gerekli duyuruları yapar. Yönerge kapsamındaki diğer iş ve işlemleri yürütür.

 

DYK Kurs takvimi şu şekildedir:

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması 5-11 Eylül 2017 tarihlerinde, Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması 12-17 Eylül 2017 tarihlerinde, Öğrenci başvurularının alınması 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında, Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması 25-29 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak. 1. dönem kursları 2 Ekim 2017'de başlarken 14 Ocak 2018'de sona erecek. DYK kurs kılavuzu için TIKLAYINIZBknz: EBA E-Kurs Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır? EBA Kurs Öğrenci Girişi

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.