MEB Destekleme Kursları 2. Dönem Başvuruları

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. Dönem Öğretmen Başvuruları Başladı. Tüm Öğretmenler Başvurularını Yenilemeleri Gerekiyor.

10164
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğretmen başvuruları başladı. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemindeki E-KURS modülü üzerinden MEBBİS şifreleriniz ile giriş yaparak 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem başvurularını tüm öğretmenlerin yenilemesi gerekiyor.

Öğretmen başvuruları bugün başladı. 26 Aralık 2015 – 2 Ocak 2016 tarihleri arasında öğretmenler  aşağıdaki bağlantıyı da kullanarak başvuru yapabilirsiniz. 2. Dönem için yeni başvuru yapmak zorunlu.

Öğrencilerin başvurusu ise 3 Ocak 2016 – 18 Ocak 2016 tarihleri arasında olacak.

Öğretmen Başvuru Bilgileri:
Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.

Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.

Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.

Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.

Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.

Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.

Başvurular, e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYINIZ

d.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Destekleme Kursları 2. Dönem Başvuruları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!