1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı
MEB Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

MEB Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem yaz kursları kapsamında kadrolu veya sözleşmeli öğretmen ile ücretli öğretmen başvuruları başladı. Ücretli öğretmenler şifrelerini nasıl alacaklar. İşte detaylar.

A+A-

5 Haziran ile 11 Haziran 2017 tarihleri arasından kurs açmak için eğitim kurumları tarafından başvuruların alınmasının ardından öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının da il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanması işlemleri bugün itibarıyla başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme DYK’larda öncelikle ilçede kadrolu ya da sözleşmeli çalışan öğretmenler, kadrolu öğretmenin ihtiyacı karşılamaması durumunda, ilçe tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenler görevlendirilir.

Destekleme ve yetiştirme kurslarında kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler için % 100 arttırımlı ek ders ücreti verilmektedir. Fakat ücretli öğretmenlere sadece ek ders ücreti verilmektedir. Ek ders ücreti şu an itibarıyla hafta içi 11 TL civarındadır. Ücretli öğretmenler 11 TL üzerinden ek ders ücreti alacaklarken, kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler iki kat arttırımlı olarak 22 TL'nin üzerinde kurs için ücret alabileceklerdir.

Kurs merkezlerinde bir dersten sınıf oluşturulabilmesi için, sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, 20’den fazla olmaması esastır. Yaz dönemi kursları, kurs merkezlerince ders yılının dışında kalan sürede yapılacak şekilde planlanır ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılır.

Ücretli öğretmenler nasıl başvuru yapacak?

Ders ücreti karşılığında görev almak isteyen ücretli öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden
sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı
il/ilçe komisyonuna ulaştırırlar hükmü gereği şifrelerini alarak il veya ilçe MEB'ten onaylatmaları gerekiyor.

Yaz Kursları 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıfta okutulan dersler tanımlanacaktır. 8 ve 12. Sınıflar bulundukları sınıfın derslerinden kurs alabilecektir. Yaz Kurslarında öğrenciler bulundukları il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilecektir. Başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

dyk-kurs-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.