1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Destekleme Kursları Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı
MEB Destekleme Kursları Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

MEB Destekleme Kursları Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK için ücretli öğretmen başvuruları nasıl yapılacak. DYK 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmen başvuruları için tıklayınız.

A+A-

2018-2019 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci - ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi kapsamında kurs merkezi başvuruları tamamlanıyor. Kurs merkezi başvuruları ve il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri 5-12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü(ÖDSGM) destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu kapsamında ücretli öğretmen başvuruları da öğretmenlerle aynı tarihler arasında olacak. Ücretli öğretmen EBA kurs başvuruları 10-16 Eylül 2018 tarihleri arasında olacak.

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için ücretli öğretmen başvuruları nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının açacağı Destekleme ve yetiştirme kurslarında DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları halinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

2018-2019 eğitim öğretim yılı için DYK’lara başvuracak öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il veya ilçe komisyonuna ulaştırmaları gerekecek.

DYK’lara ücretli öğretmen görevlendirmesi nasıl yapılacak? Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır.

İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak değerlendirilir. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilmez.

MEB destekleme ve yetiştirme kursları e-Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler