1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK 15 Tatilde de Devam Edecek
MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK 15 Tatilde de Devam Edecek

MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK 15 Tatilde de Devam Edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda Destekleme ve yetiştirme kurslarının yarıyıl tatilinde de devam edeceği belirtildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017-2018 eğitim öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları 3 dönem halinde yapılmaktadır. Birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi olmak üzere 3 periyotta tamamlanmaktadır.

MEB tarafından yapılan açıklamada DYK ikinci dönem hazırlık çalışmalarının yapılacağı 15 Ocak ile 2 Mart 2018 tarihleri arasında 12. sınıf ve mezun durumdaki öğrencilerin DYK'lara devam etmelerine dair yazı 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderildi.

Örgün ve Yaydın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi ile 2017-2018 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu kapsamında uygulanmakta olan 2017-2018 öğretim yılı DYK'lara devam edip, seçme sınavlarına katılacak 12. sınıf ve mezun durumdaki öğrencilerin için yazı yayımlandı.

DYK'lardan daha çok istifade etmeleri amacıyla da DYK kapsamında eğitim öğretime ara verilen ve ikinci dönem hazırlık çalışmalarının yapılacak 15 Ocak ile 2 Mart 2018 tarihleri arasında da kurslarına devam etmeleri yararlı olacağı düşünülmektedir denildi.

Dolayısıyla DYK'lara devam eden 12. sınıf ve mezun durumdaki öğrencilerin, söz konusu tarihlerde kurslarına devam etmeleri istendi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.