1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB Destekleme Yaz Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Sona Ediyor
MEB Destekleme Yaz Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Sona Ediyor

MEB Destekleme Yaz Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Sona Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında öğretmen ile ücretli öğretmen başvuruları 18 Haziran’da sona eriyor. Başvurularla ilgili detaylar ve şartlar.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okulların kurs açmak için talepleri 5 Haziran ile 11 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılmasının ardından öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları da 18 Haziran itibarıyla sona eriyor. Destekleme ve Yetiştirme kurslarında kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler % 100 artırımlı olarak 2 kat ek ders ücretli alırlarken ücretli öğretmenler sadece ek ders ücreti alabileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme DYK’larda öncelikle ilçede kadrolu ya da sözleşmeli çalışan öğretmenler, kadrolu öğretmenin ihtiyacı karşılamaması durumunda ise ilçe tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenler görevlendirilebilecektir denilmişti.

Destekleme ve yetiştirme kurslarında kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler için % 100 artırımlı ek ders ücreti verilmektedir. Fakat ücretli öğretmenlere sadece ek ders ücreti verilmektedir. Ek ders ücreti şu an itibarıyla hafta içi 11 TL civarındadır. Ücretli öğretmenler 11 TL üzerinden ek ders ücreti alacaklarken, kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler iki kat artırımlı olarak 22 TL'nin üzerinde ek ders ücreti alabilmektedir.

Ayrıca DYK kurslarında öğretmenlere 0.5 puanlık ek hizmet puanı da verilmektedir. Yaz kursları öğrenci başvuruları da 19 Haziran ile 25 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Pazartesi günü itibarıyla öğrenci başvuruları başlıyor.

Mİlli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kursları 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıfta okutulan dersler tanımlanacaktır. 8 ve 12. Sınıflar bulundukları sınıfın derslerinden kurs alabilecektir. Yaz Kurslarında öğrenciler bulundukları il veya ilçe sınırları dışında da kursa katılabilecektir. Başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

dyk-kurs-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.