MEB Dil Eğitimi İçin Yurtdışı Öğretmen Görevlendirme Duyurusu

MEB yurtdışına dil eğitimi için öğretmen görevlendirmesi yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yurtdışı öğretmenlik başvuruları başladı. Başvuru şartları ve öğretmen kontenjanları haberimizde yer alıyor.

39411
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı yabancı dil eğitimi için öğretmen görevlendirme duyurusu yaptı. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, yurtdışına İngilizce eğitimi almak üzere öğretmen gönderileceği ifade edildi. Başvuru kılavuzunda yurtdışı öğretmenlik başvuru şartları ve detaylar belirtildi.

MEB yurtdışı öğretmenlik başvurularında, öğretmenlerin alan, bölüm ya da atölye ve laboratuvar şefi veya atölye ve laboratuvar öğretmeni olarak görev yapıyor olmaları şartı aranacak. Ayrıca Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde atölye ve laboratuvar şefi veya atölye ve laboratuvar öğretmeni olanların da başvuruları alınacak.

Adayların MEB bünyesinde fiilen görev halinde olmaları, yönetici görevi yürütmüyor olmaları, en az 2 yıldır görev yapıyor olmaları ve 50 yaşını doldurmamış olmaları gerekecek. Sözleşmeli öğretmenler ve müdür, müdür yardımcıları başvuru yapamayacak.

MEB öğretmen görevlendirmesi için başvurular 23 Şubat 2018 tarihine kadar alınacak. Başvuru yapmak isteyen öğretmenlerin bulundukları okul veya kurum müdürlüğüne gerekli evrakları bu tarihe kadar teslim etmeleri gerekiyor. Daha fazla detay ve yurtdışı öğretmenlik başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!