1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Ek Ders Adaletsizliklerini Ne Zaman Giderecek
MEB, Ek Ders Adaletsizliklerini Ne Zaman Giderecek

MEB, Ek Ders Adaletsizliklerini Ne Zaman Giderecek

Sınıf öğretmenleri ile okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat ek ders ücreti alırken branş öğretmenlerinde maaş karşılığı ek ders 15 saattir. Öğretmenler arasındaki bu haksızlığın giderilmesi için MEB ne zaman adım atacak?

A+A-

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığında sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri ile branş öğretmenleri arasında maaş karşılığı ek ders hesabında farklılık bulunmaktadır. Bilindiği gibi sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat derse girerken branş öğretmenleri 15 saat derse girmektedir.

Bu haksızlık ve adaletsizlik birçok kez dile getirilmiş fakat Milli Eğitim Bakanlığı’ndan karşılık bulanamamıştı. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkan yardımcısı Mehmet Alper Öğretici de bu konuyu tekrar gündeme taşıyarak MEB’i duyarlı olmaya davet etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 28 Ekim’de Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda okul müdürleri ile bir araya geldiler.

Burada müjde olarak bu ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin de maaş karşılığının 15 saate düşürülmesi için çalışmaların başladığını duyurmuşlardı. Sınıf ve okul öncesi öğretmenleri için müjde başlığıyla gündeme gelen haberler de karşılık bulmadı ve maalesef MEB gerekli adımları atmadı!

2 yıllık süre zarfında herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapılmamıştır. Bakanlığın bu mağduriyeti daha fazla uzatmadan bir an önce gidermesini bekleniyor. Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürülecek ve böylece öğretmenlerin haftada 3 saat, ayda 12 saat fazla ek ders almış olacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum