1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB EKYS Sonuçları Açıklanıyor! Öğretici, Yönetici Atamalarında Mülakat Tamamen Kaldırılmalıdır
MEB EKYS Sonuçları Açıklanıyor! Öğretici, Yönetici Atamalarında Mülakat Tamamen Kaldırılmalıdır

MEB EKYS Sonuçları Açıklanıyor! Öğretici, Yönetici Atamalarında Mülakat Tamamen Kaldırılmalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yönetici atamalarındaki mülakat ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ yönetici atamalarında mülakatın tamamen kaldırılması gerektiğini ifade etti. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

9 Nisan 2020 tarihi itibarıyla MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı kapsamında EKYS sonuçları ÖSYM’de açıklanacak. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ de EKYS’deki yanlışlıklara vurgu yaparak MÜLAKAT uygulamasının tamamen kaldırılması yönünde açıklama yaptı.

MEB uzun yıllar yönetici atamalarında ehliyet ve liyakati dikkate almamış, mülakat ile yönetici görevlendirmeleri yapmıştır. Adil ve şeffaf yapılmayan yönetici görevlendirmeleri eğitim camiası içerisinde huzursuzluk oluşturmuş ve yıllar içinde bir çok soruna yol açmıştır. İlk defa geçen yıl ÖSYM tarafından Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı yapılmış ancak mülakat yine devam etmiştir. Her ne kadar sınav sonuçları ile aynı mülakat puanları verilse de bunun devamlılığını sağlayabilmek için mülakatı yönetmelikten çıkarmak gerekmektedir.

MEB 2020 EKYS SONUÇLARI

2020 Mart ayında yapılan EKYS sonuçları yarın açıklanacaktır. Ehliyet ve liyakati ile görev almak isteyen on binlerce meslektaşımız bu sınava girmiştir. Okul ortamının huzurlu, kaliteli ve başarılı olmasını istiyorsak bunun yolu ehliyet ve liyakatli yöneticilerden geçmektedir. Bu nedenle MEB yönetici atamalarından mülakatı tamamen kaldırmalı, atamalar sadece yazılı sınav sonucuna göre yapılmalıdır açıklamasında bulunuldu.

MEB EKYS SINAVI NASIL DEĞERENDİRİLMEKTEDİR:

Adaylar, testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 tam puan üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Sınav sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sonuçlar açıklanınca 9 Nisan 2020’de My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler