1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB, Etkileşimli Kitaplar ve Soru Havuzu Öğretmen ve Öğrenciler İçin Açıldı
MEB, Etkileşimli Kitaplar ve Soru Havuzu Öğretmen ve Öğrenciler İçin Açıldı

MEB, Etkileşimli Kitaplar ve Soru Havuzu Öğretmen ve Öğrenciler İçin Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından etkileşimli kitaplar ve soru havuzu öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açılmıştır. 

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü güncellenen öğretim programlarına yönelik ders kitapları 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren okutulmaya başlandığı açıklandı.

MEB, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığınca güncellenen öğretim programlarına yönelik ihtiyaç duyulan içerikleri bilgi ve teknoloji yönüyle nitelikli olarak hazırlamak, ders içeriklerini elektronik ortamda öğretmen ve öğrencilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir yapıya kavuşturmak, ders kitaplarını etkileşimli tahta ile uyumlu hale getirmek, öğretim programlarının kazanımlarını destekleyici sorular hazırlamak ve paylaşmak amacıyla bir web sayfası hazırlandığını duyurdu.

MEB Soru Havuzu! Ders programlarındaki kazanımların sorularla ilişkilendirilerek her an ulaşabileceği bir soru havuzu oluşturuldu. Ders kitapları da elektronik ortamda içeriklerle zenginleştirilerek Etkileşimli Ders Kitapları haline getiriliyor. Web sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.