MEB, GYS Atamalarında Mazeret Tayini Hakkı Verdi! Başvurular 9 Mayıs Son

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı atamaları sonucu tayin hakkı verdi. Mazeret tayini hakkı engellilik durumu ile eş durumu atamaları için yapılabilecek. Başvurular 9 Mayıs son! İşte detaylar!

featured

Milli Eğitim Bakanlığınca 09 Aralık 2018 tarihinde Merkez ve Taşra Teşkilatlarında boş bulunan “Memur” ve “Şef” kadroları için Görevde Yükselme Sınavı yapılmış olup, atamalar gerçekleştirilmiştir. Yapılan atamalar sonucunda, engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandığı yere gitmek istemeyip kendi ilinde kalmak isteyenlerin, mazeretlerini bildiren dilekçelerini kurumları aracılığı ile 9 Mayıs 2019 tarihine kadar Bakanlığa göndermeleri gerekmektedir.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası TEÇ-SEN tarafından ayrıca MEB GYS için ek atama talebi de gündeme getirildi. Görevde Yükselme Sınavları (Memurluk/Şeflik) Ek Atama Talebi Resmi yazı ile Milli Eğitim Bakanlığına “MEB” iletildi.

Yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığınca 09 Aralık 2018 tarihinde Merkez ve Taşra Teşkilatlarında boş bulunan “Memur” ve “Şef” kadroları için Görevde Yükselme Sınavı yapılmış olup, sınavı kazanan adayların atama süreci devam etmektedir denildi. Ancak; Görevde Yükselme Sınavı Atama Sürecinin tamamlanması sonucunda;

Tercih edilmediği için boş kalan kadrolar,   

Ataması yapıldığı halde göreve başlanmadığı için boş kalacak kadrolar,   

Engelli Personellere tanınan yer değiştirme hakkı nedeniyle boş kalacak kadrolar ile   

Eş/Sağlık özürlerinden dolayı yer değişikliği yapacak personellerden dolayı boş kalacak kadroların atıl duruma düşmemesi için 09 Aralık 2018 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Sınavını kazanan ancak herhangi bir nedenden dolayı atanamayan eğitim çalışanlarının, boş kalacak kadrolara atanmalarının yapılması için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği gereğince “GYS TERCİH / EK ATAMA” yapılması talebi içeren resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir denildi.

Dün gönderilen bu yazının ardından MEB mazeret tayini hakkı verdiğini duyururken, ek atama ile ilgili olarak ilerleyen süreçte gerekli çalışmayı yaparsa sizleri bilgilendireceğiz.

personelmeb.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB, GYS Atamalarında Mazeret Tayini Hakkı Verdi! Başvurular 9 Mayıs Son

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!