1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. MEB, GYS Atamalarında Mazeret Tayini Hakkı Verdi! Başvurular 9 Mayıs Son
MEB, GYS Atamalarında Mazeret Tayini Hakkı Verdi! Başvurular 9 Mayıs Son

MEB, GYS Atamalarında Mazeret Tayini Hakkı Verdi! Başvurular 9 Mayıs Son

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı atamaları sonucu tayin hakkı verdi. Mazeret tayini hakkı engellilik durumu ile eş durumu atamaları için yapılabilecek. Başvurular 9 Mayıs son! İşte detaylar!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca 09 Aralık 2018 tarihinde Merkez ve Taşra Teşkilatlarında boş bulunan “Memur” ve “Şef” kadroları için Görevde Yükselme Sınavı yapılmış olup, atamalar gerçekleştirilmiştir. Yapılan atamalar sonucunda, engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandığı yere gitmek istemeyip kendi ilinde kalmak isteyenlerin, mazeretlerini bildiren dilekçelerini kurumları aracılığı ile 9 Mayıs 2019 tarihine kadar Bakanlığa göndermeleri gerekmektedir.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası TEÇ-SEN tarafından ayrıca MEB GYS için ek atama talebi de gündeme getirildi. Görevde Yükselme Sınavları (Memurluk/Şeflik) Ek Atama Talebi Resmi yazı ile Milli Eğitim Bakanlığına “MEB” iletildi.

Yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığınca 09 Aralık 2018 tarihinde Merkez ve Taşra Teşkilatlarında boş bulunan “Memur” ve “Şef” kadroları için Görevde Yükselme Sınavı yapılmış olup, sınavı kazanan adayların atama süreci devam etmektedir denildi. Ancak; Görevde Yükselme Sınavı Atama Sürecinin tamamlanması sonucunda;

Tercih edilmediği için boş kalan kadrolar,   

Ataması yapıldığı halde göreve başlanmadığı için boş kalacak kadrolar,   

Engelli Personellere tanınan yer değiştirme hakkı nedeniyle boş kalacak kadrolar ile   

Eş/Sağlık özürlerinden dolayı yer değişikliği yapacak personellerden dolayı boş kalacak kadroların atıl duruma düşmemesi için 09 Aralık 2018 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Sınavını kazanan ancak herhangi bir nedenden dolayı atanamayan eğitim çalışanlarının, boş kalacak kadrolara atanmalarının yapılması için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği gereğince “GYS TERCİH / EK ATAMA” yapılması talebi içeren resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir denildi.

Dün gönderilen bu yazının ardından MEB mazeret tayini hakkı verdiğini duyururken, ek atama ile ilgili olarak ilerleyen süreçte gerekli çalışmayı yaparsa sizleri bilgilendireceğiz.

personelmeb.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler