1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Haftasonu Kurs Ücretleri Ne Zaman Artacak
MEB Haftasonu Kurs Ücretleri Ne Zaman Artacak

MEB Haftasonu Kurs Ücretleri Ne Zaman Artacak

Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Öğretmenlerin Haftasonu Kursları İle İlgili Aldıkları Ücretler İkinci Dönem Zamlanacak mı ?

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 24 Kasım 2014 Öğretmenler gününde verdiği müjde bir türlü gerçeğe dönüşemedi. Haftasonları evinden ayrı kalarak bu kurslarda görev yapan Öğretmenlerimize ödenen ek ders ücretleri nerdeyse yol ve yemek ücretlerine dahi yetmiyor.

Bu yıl uygulamaya koyulan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ücretsiz dershaneler önümüzdeki yıldan itibaren tekel konumuna geçecektir. Ücretli dershanelerin kapanmasına 1 yıl kala açılan ücretsiz dershanelerde görevli öğretmenlerin ücretleri bir hayli düşük bulundu.

Öğretmenlerin bu kurslarda görev almaya gönülsüz olması nedeniyle Başbakan Davutoğlu tarafından müjde olarak verilen haber iki buçuk aylık bir süreçte çok az bir yol aldı. Kanun teklifi verilmesinin ardından Komisyonda görüşmelerine başlandı.

Şuan komisyonda görüşülen Kanun Teklifi onaylanmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacak. Genel Kurulda kabul edilmesi halinde Resmi Gazete de yayımlanmak üzere Cumhurbaşkanlığı'na gönderilecek. Cumhurbaşkanlığı'na gönderilen Kanunun onaylanıp yayımlanma süresi ise 15 gündür.

Yani şu aşamada ikinci dönem kurs ücretlerinin 18-20 TL 'ye çıkarılması ile ilgili Kanunun yetişmesi mümkün görünmüyor. Ancak verilen bu kurslarda görevli öğretmenlerimizin hakettikleri bu ücretlerin Kanunun çıkış tarihi olarak değil, derslerin başlangıç tarihi olduğu bilincindeyiz.

MyMemur.com olarak yetkililerden talebimiz söz verilen bu ücretlerin kursların başlangıcından beri görevli tüm öğretmenlere ödenecek şekilde yasalaşmasıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.