MEB, İki Eğitim-Öğretim Yılı Boyunca TYP Personel Alımı Yapacak!  Resmi Gazetede Düzenleme Yürürlükte

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Değişikliğe dair detaylar kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TYP işkur personel alımı başvuruları başladı.

MEB, İki Eğitim-Öğretim Yılı Boyunca TYP Personel Alımı Yapacak!  Resmi Gazetede Düzenleme Yürürlükte
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Kurumu tarafından “AKTİF İŞGÜCÜ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI”. 12 Mart 2013 tarihli ve 28585 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğine yeni geçici madde eklendi. Milli Eğitim Bakanlığına 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı için TYP personel alımları yapılabilecek.

GEÇİCİ MADDE: 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Toplum Yararına Program düzenlenebilir. Bu şekilde düzenlenecek programlarda “TYP uygulanabilecek alanlar” maddenin birinci fıkrası hükümleri ve dördüncü fıkrasında yer alan belirli bir mesleğe yönelik TYP’lerin değerlendirilmeye alınmayacağına yönelik hüküm uygulanmaz.”

TYP UYGULANABİLECEK ALANLAR

TYP aşağıdaki alanlarda uygulanabilir: Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, illî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları hükmü uygulanmaz denildi.

Ayrıca “TYP düzenlenecek alanlar belirlenirken, il geneli ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmak şartıyla, öncelik kamunun ortak kullandığı alanlar olmak üzere, kamu yararının daha yüksek olduğu programlara verilir. Bu çerçevede düzenlenecek TYP, proje bazlı olarak hazırlanacak teklifler üzerinden değerlendirilecek olup belirli bir mesleğe yönelik TYP’ler değerlendirilmeye alınmayacağına dair hüküm uygulanmayacak şekilde düzenlendi.

16 Eylül 2019 itibarıyla İŞKUR TYP personel alımı başvuru sayfasında da Milli Eğitim Bakanlığı için güvenlik personeli alımları ve çevre temizliği personel alımları için başvurular alınmaya başladı. My Memur olarak TYP personel alımı yapan illere dair başvuru ilanını yayımladık.

TYP 2019-2020 personel alımı başvuruları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!