1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB İkinci Öğretim Okul mu Açtı?
MEB İkinci Öğretim Okul mu Açtı?

MEB İkinci Öğretim Okul mu Açtı?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından Ankara'da bulunan iki okulun zaman çizelgesi yayımlandı. Dersler 20.40'ta bitiyor! İnanılır gibi değil ama MEB ikinci öğretimi aratmadı!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından teneffüs saatlerinin 15 dakikadan az olamayacağının resmi olarak onaylanması ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibarıyla hayata geçirilmesiyle sorunlar da başladı. Çünkü ikili eğitim yapan okullar için 15'er dakikalık teneffüsler sonucu ders 20.40'ta bilebiliyor.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabında paylaştığı Ankara Keçiörende'ki iki okulun ders çizelgesi inanılır gibi değil. Okul yönetiminin haliyle yönetmelikler gereği yapmak durumunda olduğu bu çizelge sonucu maalesef dersler 20.40'ta bilecek. Öğleden sonra 14.00'da başlayan ders ancak 20.40'ta yeni sistem ile tamamlanıyor.

2019 itibarıyla tüm yurtta neredeyse tamamen tekli öğretime geçileceği belirtilmiş olsa da halen birçok ilde okulların ve dersliklerin yetersizliğinden dolayı ikili eğitim yani sabahçı-öğlenci sistem devam etmek zorunda. Hal böyle olunca da öğleden sonra başlayan dersler neredeyse yatsı namazını bulacak saatte bitecek.

Bu da akıllara üniversitelerde uygulanmakta olan İkinci Öğretimi getiriyor. MEB bu konuyla ilgili ne yapacak bilinmez ama bu sonuç kesinlikle okul idarelerinin suçu değildir. Öte yandan çocukların, ailelerin ve öğretmenlerin hiç suçu değildir!

Genel Başkan Geylan'ın yayımladığı yazı ve resimler şu şekildedir:

Keçiören’de bir okulumuz;

Ders başlangıcı:14.25

Son ders çıkışı:20.40

(Gerçi teneffüsler 10 dk düşürülüp çıkış 20.10a çekilmiş)

Nöbetçi öğretmenlerimiz de 20.25’te paydos edecekler.

Çocuklarımız, bırakın akşamı, yatsı ezanını dahi derste dinleyecekler!

Merak ediyorum, önümüz Ramazan ayında sahur yemeği de çıkacak mı?

Bu nasıl planlamadır?

Çocuklarımıza da meslektaşlarımıza da yazık!

İvedilikle çözüm bulunmalıdır.

resim1-002.jpgresim-2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler