1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB, İl Dışı Atamalarda Taban Puanları Açıklamalıdır
MEB, İl Dışı Atamalarda Taban Puanları Açıklamalıdır

MEB, İl Dışı Atamalarda Taban Puanları Açıklamalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda nakil atamaları sonrası puanları açıklamamaktadır. Öğretmenlerin iller arası nakil başvuruları öncesi kendi durumlarına dair bilgi sahibi olması büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda AES MEB’e başvuru yaptı. İşte detaylar.

A+A-

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır. Bunun en büyük nedeni son yapılan iller arası atama hizmet puanlarının bilinmemesidir. Çünkü iller arası atama ile oluşan minimum puanlar yaklaşık 5 yıldır yayınlanmamaktadır.

Öğretmenlerin il dışı atama döneminde bir umut düşüncesiyle iller arası yer değiştirme atamalarına başvuru yapmaktadırlar. Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili başvuru yaptı ve öncelikle 2018 yılında atamalarla oluşan taban puanların 2019 iller arası atama başvurularından önce ardından 2019 yılı iller arası atamalarda oluşan taban puanların atamalardan sonra yayınlanmasını talep etti.

 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği tarafından “İl Dışı Atamalarda Atama Puanları Açıklanmalıdır” başlığı ile MEB’e gönderilen yazı tam metni şu şekildedir:

Bilindiği üzere öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri i Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak öğretmenlerimiz her atama döneminde bir umut diyerek bir önceki yıla ait atamalarla oluşan taban hizmet puanlarını bilmeden başvurularını yapmaktadırlar. Belirtmek gerekir ki; yaklaşık son 5 yıldır iller arası atamalarda oluşan taban puanlar bakanlığınız tarafından yayınlanmamaktadır.

Öncelikle 2018 yılında atamalarla oluşan taban hizmet puanların 2019 iller arası öğretmen atama başvurularından önce, ardından 2019 yılı iller arası atamalarda oluşan taban hizmet puanların atamalardan sonra yayınlanmasını Bilgi Edinme Hakkı kanunu çerçevesinde talep edildi.

aess.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler