1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, İl İçi, İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
MEB, İl İçi, İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları

MEB, İl İçi, İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) il içi - iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları ile 2017 yılı zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçlarını açıkladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) il içi - iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları ile 2017 yılı zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü MEB Atama Sonuç ekranında belli oldu.

Aşağıdaki bağlantıdan sonuçların ikisine birden ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlerin 2017 Eylül il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme Sonuçları ile Öğretmenlerin 2017 Yılı Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları aynı anda Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları tarafından açıklandı. 14 Eylül'de açıklanacağı belirtilen sonuçlar belli oldu. Atamalara dair detaylar şu şekilde olacak:

Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu 8 Eylül tarihinde başlamıştı ve kontenjanlar açıklanmıştı. Öğretmenler, birçok branştan yetersiz kontenjandan dolayı başvuru yapamadıklarını belirtmişlerdi. Yer değiştirme başvuruları 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında alınmıştı. Sonuçların da 14 Eylül 2017 tarihinde açıklanmasıyla, ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Ayrıca -İsteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Ancak bunlardan, yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecekleri de daha önce yayımlanan kılavuzda belirtilmişti. Atama Sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.