1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, İl İçi Mazeret Tayinini İller Arası İçin de Yapmalıdır
MEB, İl İçi Mazeret Tayinini İller Arası İçin de Yapmalıdır

MEB, İl İçi Mazeret Tayinini İller Arası İçin de Yapmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) il içi mazeret ataması için yeni kılavuz yayımlamasının ardından birkaç yeni sorun daha ortaya çıktı. Bunlardan biri de il içi ve iller arası isteğe bağlı sonuçlarında atanamayanlar için il dışı sorunu devam edecek!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yayımlanan  "Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme" duyurusu öğretmenlerce olumlu karşılanmıştır.

Yapılacak olan bu atamayla, kılavuzda belirtilen özürleri taşıyan öğretmenlerin mağduriyetleri giderilecektir. Ancak "Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme" duyurusuyla birlikte 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında öğretmenlerin başvuruları alınacak ve 14 Eylül 2017 perşembe günü atamaları gerçekleştirilecektir.

Yapılacak olan bu özür grubu ataması 2. İl içi ve İller arası atamayla yer değiştirecek öğretmenleri kapsamamaktadır. Bu nedenle de Öğretmenlerin 2. İl İçi ve İller arası isteğe bağlı yer değiştirmeleri sonucunda yeni mağduriyetlerin oluşacağı çok açıktır.

MEB bu mağduriyetlerin önüne geçebilmek için il içi il dışı atama sonucu tayini çıkacak öğretmenleri, ya ilana çıktığı özür grubuna dahil etmeli ya da özellikle il dışı atanacak öğretmen eşleri için ikinci bir ek il dışı özür atamasını ivedilikle yapmalıdır. MEB'in bu konuyu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünen öğretmenler il dışı mazeret tayini için de ek atama istiyorlar.

2.  İl dışı tayini sonrası tayini gerçekleşecek öğretmen eslerine de il dışı özür hakki verilmeli. Bunun en kolay ve akla uygun yolu da 2. İl içi ve il dışı atamayla tayini çıkan öğretmenlerin atama kararnameleri ile eslerinin özür grubu başvurusu yapabilmeleridir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler