1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Müjdeli Haberi Verdi
MEB İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Müjdeli Haberi Verdi

MEB İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Müjdeli Haberi Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı ilahiyat fakültesi mezunları hakkında açıklama yaptı. İlahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmaları konusunda önemli bir duyuru yapıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ilahiyat fakültesi mezunları hakkında bir basın açıklaması yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinden yayımlanan basın açıklamasında, son günlerde ilahiyat fakültesi mezunları hakkında kamuoyu gündemini meşgul eden konuya değinildi. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olma koşulları hakkında önemli ifadeler kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı basın açıklamasında, Bakanlık aleyhine açılan dava hatıtlatıldı. Bu davada yürütmenin durdurulması kararı verildiği, Bakanlık olarak karara itiraz edildiği belirtildi. Danıştay İdari Davalar Kurulunun 9 Ekim 2017 tarihinde görüştüğü itirazın reddedildiği ve MEB’e karşı açılan davanın haklı bulunduğu ifade edildi.

Danıştay 12. Dairesi de dava hakkında karar verilmesine yer olmadığı kararını verdi. 30 Ekim 2017 tarihinde alınan kararın gerekçesine göre Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı gereken düzenlemeleri yapacak.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre ilahiyat fakültesi mezunları din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olabilecek. Öğretmen ataması konusunda hiçbir engel kalmadı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum