1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB, İlçe Emri Sorununu Çözmek İçin Ne bekliyor
MEB, İlçe Emri Sorununu Çözmek İçin Ne bekliyor

MEB, İlçe Emri Sorununu Çözmek İçin Ne bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB eş durumu nakil başvurusu ek atama sonuçlarını açıkladı. 900 kadar öğretmenin tayini çıkmadı. Tayini çıkan öğretmenler de eşlerinden 100’lerce km uzakta. MEB’in sırtındaki bu kambur düzeltilmeli.

A+A-

Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk, öğretmenlere verdiği değer ve öğretmenlerle ilgili olumlu düşünceleri, görüşmeleri hepimizde, tüm sendikalarda ve öğretmenlerde büyük mutluluk yarattı. Fakat eşlerin 100’lerce km uzakta çalışıyor olması sorununun görmezden gelinmesi ne kabul edilebilir ne de öğretmenlere verilen değerin kanıtıdır.

Bu kapsamda özellikle sayın Ziya Selçuk’un bu konuda öğretmenlerin yanında olduğunu bilmekteyiz. Önceki Bakanlarımızın yaptığı yanlışların son bulması adına öğretmenlerin tayin sorununun çözülmesi gerekiyor. İlçe emri hayata geçirilmezse 100’lerce km uzakta çalışan öğretmenlerin Anayasal Hak olan aile birliği sağlanamayacak.

Ek atamaların, sözde nakil tayini ataması olarak kalmaması ve eş durumu sorununun çözülmesi bekleniyor. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğreticiye ulaşan öğretmenlerimiz haritadan eşiyle çalıştıkları okulların mesafelerini çıkarttı. MEB’in bu haritaları ciddi anlamda okumasını rica ediyoruz.

Genel Başkan Öğretici’nin soyal medyada yaptığı açıklama şu şekildedir: MEB sorun çözeceği yerde sorunu daha da büyütüyor. Zaten ayrı illerde olan eşleri aynı ilde buluşturduğunu düşünerek TERCİH DIŞI yüzlerce km uzaklıkta bulunan yerlere atama yapmıştır. MEB bu yanlış tutumundan vazgeçmeli, il-ilçe emri uygulaması ile özür atamalarını karşılamalıdır.

Açıklandı ama kontenjan yetersizliğinden binlerce öğretmen eşinden yine ayrı kaldı. İl-ilçe talebimizi yeniliyor, eşlerin buluşturulmasını talep ediyoruz ifadelerini kullandı.

rota1.jpg

rota-2.jpg

rota-3.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler