1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB İlkokullarda Yetiştirme Kurslarını Pilot İllerde 2. Dönem Başlatıyor
MEB İlkokullarda Yetiştirme Kurslarını Pilot İllerde 2. Dönem Başlatıyor

MEB İlkokullarda Yetiştirme Kurslarını Pilot İllerde 2. Dönem Başlatıyor

İlkokul 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri için kazanılması gereken öğrenimlerinin yeterli düzeyde edinilmemesi durumunda, öğrencilerin bu alanda ki öğrenme eksikliklerini gidermek için yetiştirme programı uygulaması getiriliyor.

A+A-

İlkokullarda Yetiştirme Programı nedir? İlkokulların 3. Ve 4. Sınıflarına devam eden öğrencilerin, önceki yıllarda Türkçe ve Matematik dersleri öğretim programlarında yer alan ve ilkokullarda yetiştirme programı kapsamında belirtilen kazanımları yeterli düzeyde edinememeleri durumunda söz konusu öğrencilerin bu eksikliklerini gidermeyi amaçlayan programa yetiştirme programı ya da destekleme ve yetiştirme kursu denir.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada ; “herkes için kaliteli ve erişilebilir eğitim hizmetinin sağlanması Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.” cümlesine yer verdi. Ayrıca MEB İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP) nın ikinci dönemde pilot olarak seçilen illerde uygulanmaya başlayacağını bildirdi.

MEB yaptığı açıklamada, “ İYEP için 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde pilot uygulama için belirlenen il ve ilçelerin olduğu ve bu husus doğrultusunda İYEP’in 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı 2. Döneminde Ağrı, Ankara, Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul, Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa illerinde pilot uygulamaların başlatılması ve bir sonra ki sene 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında da yurt genelinde yaygınlaştırılması planlanmıştır.”açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler