1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB İsmet Yılmaz Zorunlu Eğitim 13 Yıla Çıkacak
MEB İsmet Yılmaz Zorunlu Eğitim 13 Yıla Çıkacak

MEB İsmet Yılmaz Zorunlu Eğitim 13 Yıla Çıkacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir iftar programında eğitim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zorunlu eğitimin 13 yıla çıkacağını açıklayan Bakan Yılmaz'ın konuşmasının detayları haberimizde yer alıyor

A+A-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir iftar programında Türkiye’nin eğitim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. MEB İsmet Yılmaz Türkiye’nin bugününün dünden daha iyi olduğunu ve geleceğinin daha iyi olacağını bunu da eğitimle yapacaklarını ifade etti. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde ikili eğitimin kaldırılacağını ve bütün okullarda tam gün eğitim sistemi uygulanacağını belirtti.

MEB İsmet Yılmaz 2019 yılı sonuna kadar bütün okullara tam gün eğitim verilecek ve okul öncesi eğitim zorunlu eğitim kapsamına alınacak dedi. Şu an zaten 12 yıl zorunlu eğitim olduğunu ifade eden Bakan İsmet Yılmaz okul öncesi eğitimi de bir yıl zorunlu hale getirerek Türkiye’de zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağız açıklamasını yaptı.

Eğitim sistemindeki hedefler arasında sınıflardaki öğrenci sayısı azalacak, öğretmen sayısı artırılacak, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azaltılarak daha kaliteli bir eğitim sistemi oluşturulacak. Ayrıca öğretmenlere performans sistemi getirilecek. Türkiye’nin eğitimde iyi bir yolda ilerlediğini belirten Bakan açıklamalarına şöyle devam etti;

”Şuna çok inanarak söylüyorum, Türkiye’nin eğitimi iyi bir yerde, maddi yönden de iyi bir yerde. Önümüzdeki dönemde inşallah müfredatı da gözden geçiriyoruz. Değerler eğitimini evlatlarımıza daha fazla vereceğiz. Barış istiyoruz, huzur istiyoruz, hak istiyoruz. Kimse kimsenin hakkına el uzatmasın diyoruz. Bu ailede, çevrede ve okulda verilir. Ama birisi eksik olursa sıkıntı olur. Sadece okulda yeterli olmaz, ailede de verilmesi lazım” dedi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum