MEB, kapatılan özel okul, yurt ve dershanelerin tam listesini yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kapatılan eğitim kurumlarına yenileri eklendi. Güncel listenin tamamı için tıklayınız.

23665
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz haftalarda 667 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile toplam 1017 özel okul kapatılmıştı ve özel okulların listesi  verilmişti. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 301 kurs ve etüd eğitim merkezi, 835 özel kız ve erkek yurdu ile 1038 özel okulun kapısına kilit vuruldu.

Tüm illerde mevcut bulunan çok sayıda etüt eğitim merkezi, dil kursu,  yabancı dil ve bilgisayar kursu, motorlu taşıt sürücü kursu, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, açıköğretim kursu, uzaktan eğitim kursu, kişisel gelişim kursu, iktisat muhasebe ve yabancı dil kursu, açıköğretim kpss hazırlık ve yabancı dil kursu gibi bir çok türde bulunan kurs ve eğitim merkezleri kapatılmasına karar verildi. Toplam kapatılan kurs merkezi sayısı şu an itibarıyla 301’i buldu.

Ayrıca kapatılan özel yurtlar ise genellikle lise ve üniversite düzeyinde değişik kontenjanlara sahip yurtlar. Ortaöğretim erkek öğrenci yurdu,  ortaöğretim kız öğrenci yurdu, yüksek öğretim erkek öğrenci yurdu, yüksek öğretim kız öğrenci yurdu olarak toplamda 835 yurt kapatılmasına karar verildi.

Kapatılan özel okullar arasında her türden ilkokul, ortaokul, lise, kız anadolu lisesi, kız fen lisesi, kız mesleki ve teknik anadolu lisesi, anadolu sağlık meslek lisesi, mesleki ve teknik anadolu lisesi, anaokulu, sosyal bilimler lisesi, temel lise gibi tüm illerde toplamda 1038 okulun kapatılmasına 667 KHK ile karar verildiği belirtildi. Özel okullar için TIKLAYINIZ. Yurtlar için TIKLAYINIZ. Kurs merkezleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!