1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı
MEB Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı

MEB Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı

Kılık Ve Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik 27 Eylül 2014 Tarihli ve 29132 Sayılı Resmi Gazete bugün yayımlandı.

A+A-

27 Eylül 2014 Tarihli ve 29132 Sayılı Resmi Gazete bugün yayımlandı. Resmi gazetede bugün Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Millî Eğitim Bakanlığının 17/9/2014 tarihli ve 8 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu tarafından 22 eylül 2014 tarihinde kararlaştırılan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik resmi gazetede bugün yayımlandı.

Eski yönetmelikte bulunan d bentinde " Siyasi sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz ve giysileri giyemez." şeklinde iken yeni yönetmelikle " Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz," şeklinde değiştirildi.

e Bentinde ise " Okul içinde baş açık, saçlar temiz ve boyasız olarak bulunur, makyaj yapamaz, bıyık ve sakal bırakamaz. 3 üncü maddenin altıncı fıkrası hükümleri saklıdır." cümlesi " Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda okul içinde baş açık bulunur.” şeklinde değiştirildi.

MEB Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik aşağıdaki gibidir.

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik

MADDE 1 – 26/11/2012 tarihli ve 2012/3959 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin altıncı fıkrası yürürlükten kaldırılmış ve 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) ve (e) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“d) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

e) Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda okul içinde baş açık bulunur.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

27 Eylül 2014 Tarihli ve 29132 Sayılı Resmi Gazete

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.