1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Koronavirüs İdari İzin Genelgesi Yayımlandı! MEB Personeli İdari İzin 30 Nisan 2020’ye Kadar Uzatıldı
MEB Koronavirüs İdari İzin Genelgesi Yayımlandı! MEB Personeli İdari İzin 30 Nisan 2020’ye Kadar Uzatıldı

MEB Koronavirüs İdari İzin Genelgesi Yayımlandı! MEB Personeli İdari İzin 30 Nisan 2020’ye Kadar Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine İDARİ İZİN yazısı gönderildi. MEB koronavirüs idari izin genelgesi tam metni ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 30 Nisan 2020 tarihine kadar geçerli olacak İDARİ izin genelgesi yayımladı. Yayımlanan genelgede öğretmenlerin ek ders durumu, yöneticilerin idari izinlerine dair detaylar belli oldu. Daha önce yayımlanan genelge dahilinde süre 30 Nisan'a kadar uzatılmış oldu. MEB idari izin genelgesi ve öğretmenlerin idari izni kapsamında tüm detayları "My Memur" olarak bu haberde hazırladık.

MEB İDARİ İZİN GENELGESİ "30 NİSAN 2020"

Bilindiği üzere Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlan ilgi yazı ile 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında tatil edilmiş; bu eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere genel idari izin verilmişti.

İDARİ İZİN 30 NİSAN 2020 TARİHİNE KADAR UZATILDI

Söz konusu tedbirler kapsamında eğilim kurulularının tatil süreleri 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu süreçte de uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilecektir.

Resmî eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, bu süreçte uzaktan eğitim ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacaktır.

Diğer taraftan Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun ilgi yazıda yer verilen 28.08.2019 tarihli ve 2019/1 sayılı Kararının "Eğilim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Mali ve Sosyal Haklar bölümünün 2'nci maddesinde; idari izinli sayılacak yönetici ve öğretmenlerin ne şekilde ek ders ücretinden yararlandırılacakları belirlenmiştir.

Bu çerçevede;

1- Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin, bu tatil sürecinde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmaları,

2- Cumartesi ve pazar günlerine rastlayan ders görevleri ile hafta içi günler dâhil olmak üzere ders dışı eğitim çalışmaları ve nöbet görevlerinin yapılmış sayılmaması; bu kapsamda bulunmayan ek ders görevlerinin ise yapılmış sayılması,

3- Bu süreçte resmî eğitim kurumlarında yürütülen idari iş ve işlemlerin sürdürülmesinin sağlanması bakımından eğitim kurumu yöneticilerinden en az birinin dönüşümlü olarak eğitim kurumunda bulunması gerekmektedir.

meb-idari-izin.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler