1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Maarif Müfettişi Mülakat Duyurusu
MEB Maarif Müfettişi Mülakat Duyurusu

MEB Maarif Müfettişi Mülakat Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat duyurusu yaptı. Daha önce yapılan mülakata başvuramayanlar ile başvuruları reddedilen maarif müfettişleri için başvuru kılavuzu yayımlandı.

A+A-

Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat ve Atama Kılavuzu daha önce Bakanlık web sayfasında 15 Aralık 2016 tarihinde ekleriyle birlikte yayımlanmıştı. Bu Kılavuz ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde söz konusu mülakat işlemleri usulünce gerçekleştirildiği belirtildi.

 

Danıştay 2. Dairesinde açılan bir iptal davası sürecinde, söz konusu Kılavuzun ilgili. maddesinde yer alan “1. Aylıktan kesme, benzeri ve üstü disiplin cezası almış olanlar, Bakanlık Maarif Müfettişliği mülakatına başvuramazlar.” hükmü ile ilgili olarak “yürütmesinin durdurulması” kararı verildiği hatırlatıldı.

 

Danıştay 2. Dairesinin ilgili kararı gereğince; Kılavuzun ilgili. maddesi hükmü dolayısıyla, 03 Ocak 2017-17 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen mülakata başvuramayanlar ile başvuruları bu madde gerekçesiyle reddedilen maarif müfettişlerinin mülakata alınmalarına karar verildi.

 

Bknz: Atama takvimi için TIKLAYINIZ.

Bknz: Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

 

Danıştay tarafından iptal edilen Kılavuzdaki V/1 hükmü hariç aynı kılavuz dahilinde başvurular, değerlendirme ve atama takvim süreci işleyeceğinden ve geçerli olduğu belirtildi. Başvuru kılavuzu EK-6 MEB Bakanlık Maarif Müfettişliği Mülakat Başvuru, Değerlendirme ve Atama Süreci Takvimi olarak güncelleştirildi.

 

Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat ve Atama Kılavuzunun V/1. maddesi hükmü gereğince daha önce yapılan mülakata başvuramayanlar ile başvuruları bu madde gerekçesiyle reddedilen maarif müfettişleri yapılacak mülakata başvurularını belirtilen süre dahilinde Teftiş Kurulu Başkanlığına şahsen ileteceklerdir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler