MEB, müdür başyardımcısı ve yardımcılığı tercih işlemleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Yılı Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcısı başvuruları başladı. Münhal yerler yayınlandı.

23606
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, 2016 Yılı Eğitim Kurumları Münhal Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcısı Kadroları Yayınlandı. İl Milli Eğitim müdürlükleri MEM’lerin resmi web sayfalarına girip ilan edilen münhal yerleri inceleyip başvurularınızı yapabilirisiniz.

Yönetici görevlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eğitim kurumlarına valiliklerce yapılacaktır. Yönetici adaylarının görevlendirileceği eğitim kurumuna türü itibarıyla öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olması ve görevlendirileceği eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği en az bir saat ders bulunması gerekmektedir.

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı tercihleri bir arada alınacaktır. Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı tercihlerinden birine görevlendirilen adayların diğer başvuruları dikkate alınmayacaktır. Müdür olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan adaylar, değerlendirme ve sözlü sınavın herhangi birisine katılmayanlar görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamayacaktır.

Eğitim kurumu müdürlerinin başvuruları sırasında, Yönetmelikte belirlenen şartları taşıyan adaylar arasından boş kontenjanın üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak, yeterli sayıda aday bulunamaması halinde ise Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin 2 nci fıkrasına göre hizmet süreleri birer yıl düşürülerek adaylar sözlü sınava alınacaktır. Bu adayların görevlendirmeleri, şartları taşıyan adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacaktır. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!