MEB müdür yardımcılığı başvurusunda MEBBİS bilgileri güncellenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı başvuruları için MEBBİS bilgileri hatalı olanların bulunduğu ve güncelleme yapmayanların başvurularının iptal edileceği belirtildi. İşte yapılması gereken iş ve işlemler.

23651
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı görevlendirmelerinde il sıralamaları adayların sınav puanları, sınav puanlarının eşit olması durumunda yöneticilikte geçen süresi, bunun da eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet puanı esas alınarak hesaplanmaktadır denildi.  Adayların yöneticilik hizmet süresi ve öğretmenlikteki hizmet puanı adayın MEBBİS Sisteminden alındığından şu an bazı hataların olduğu belirtildi ve adayların tekrar bilgilerini gözden geçirmesi gerekiyor. Aksi halde başvurular iptal olacak. İşte yapılması gerekenler.

Bakanlığa gelen geri bildirimlerden adayların MEBBİS bilgilerinin yanlış olması nedeniyle sisteme yanlış aktarıldığı belirtildi. Bu nedenle sıralama bilgileri yanlış olmakta ve güncellemeler nedeniyle sıralamalar değiştiği açıklandı. Açıklanan bu sebepten dolayı başvuru ekranından sıralama bilgisi kaldırılacağı bildirildi.

Hatalı bilgiler ile yapılan başvurular daha sonradan da olsa reddedilecek ve iptal olacak. Yöneticilik görev süresi ve öğretmenlikteki hizmet puanı yanlış olan adayların başvuruları reddedilerek adayların MEBBİS bilgilerin güncellenerek başvuruların yeniden yapılması gerekiyor.

2016 Yönetici Görevlendirme kılavuzunda yer alan şu hüküm gereği: Elektronik başvurularda adayların bilgileri MEBBİS’ ten alınacağından MEBBİS bilgilerinin güncel, tam, doğru ve eksiksiz olması gerekmekte olduğu belirtiliyor.

Bu sebeple adaylar, güncelleme işlemlerini başvurular bitmeden önce yapmak zorundalar. Başvurular bitlikten sonra yapılacak güncelleme istekleri dikkate alınmıyor. MEBBİS bilgilerinin güncellenmesinden aday sorumlu olduğundan. Meydana gelebilecek bir yanlışlıktan aday sorumlu tutulacak. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!