1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Müdürlük Mülakatında Başarılı Olanların Türkiye Geneli Sendikal Dağılımı
MEB Müdürlük Mülakatında Başarılı Olanların Türkiye Geneli Sendikal Dağılımı

MEB Müdürlük Mülakatında Başarılı Olanların Türkiye Geneli Sendikal Dağılımı

Ağustos ayında binlerce okul müdürünü hukuku, hak ve adaleti hiçe sayarak görevden alan MEB, görevden alınanların yerine görevlendirilecek yeni müdürleri belirlerken de şaşırtmadı.

A+A-

Hükümeti destekleyen bir sendikaya üye olmayan müdürlerin neredeyse tamamını görevden alan MEB, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde yapılan göstermelik mülakatla, onların yerine ağırlıklı olarak siyasi/sendikal vesayete evet diyenleri okul müdürlüklerine getirdi.

Şaibeli bir şekilde belirlenen mülakat komisyonları, şaibeli değerlendirmelerle okullarımıza yeni yöneticiler belirledi.

Yapılan mülakatlarda, kimi adaylara 3 soru sorulurken, kimilerine 10 soru yöneltildi.

Dahası, okullarımızı emanet edeceğimiz yeni yöneticilere yöneltilen soruların içerikleri de hayret uyandırdı.

İşte eğitim ve okul yöneticiliğiyle ne alakası olduğu anlaşılamaya ve adayların okul müdürü olma becerilerini ölçmek üzere sorulardan bazıları:

- Aspirinin hammaddesi nedir?

- Pinokyo’nun yazarı kimdir?

- Don Kişot nasıl ortaya çıktı?

- Keşanlı Ali Destanı’nı kim tiyatroya çevirdi?

- Tunus halk kahramanının adı nedir?

- Süreli yayınlardan hangilerini takip ediyorsunuz?

- Günümüz alimlerinden kimleri takip ediyorsunuz?

- Müdürlük sözlü sınavına neden başvurdunuz?

Sonuçları liste olarak ilan eden illerden sağlıklı sonuçlarına ulaştığımız Amasya, Antalya, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Mersin, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Nevşehir, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak ve Zonguldak’ta ilan edilen sonuçlara göre;

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler