MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt TEOG ile ilgili Konuştu

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması ile Liselere yerleştirilen

1374
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması  ile Liselere yerleştirilen ve  lisesini değiştirerek başka bir liseye geçmek isteyen öğrencilerin nasıl bir yol izlemesi ile ilgili olarak sorulan sorulara cevap verdi.

MEB Müsteşar yardımcısı Muhterem Kurt yaptığı açıklamada öğrencilerin yerleştirmeye esas yüzdelik dilimlerine göre, A grubundan 15 okul, B grubunda da okul türü seçtiklerini belirtti. Muhterem Kurt yerleştirmelerin Yerleştirmeye Esas Puan ve tercih çerçevesinde yapıldığını belirtti. A grubuna yerleşemeyen öğrencilerin B grubuna yerleştirildiğini belirtilerek B grubu yerleştirilmelerinde ikamet adresi ile birlikte okul kontenjanlarının etkili olduğunu dile getirdi.

Yerleştirme işlemlerinin ikamet adresi doğrultusunda okul kontenjanlarının boş olması ile gerçekleştirildiğini eğer boş kontenjan olmaması durumunda ise yakın bir okula eğer kontenjan oradada doluysa ilçe ve il içerisinde okullara yerleştirildiği belirtildi. Bu şekilde yerleştirilmelerin  9 bin 802. Yani binde bir bile olmadığın belirtti.

Kurt, bazı yüksek puan alan öğrencilerin düşük puanlı okullara yerleştirildiği yönündeki iddianın sorulması üzerine, burada tercih hatalarının payının büyük olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt TEOG ile ilgili Konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!