MEB Müsteşarı Tekin ihraç edilen öğretmenlerin ilan edileceğini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin,Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, KHK ile ihraç edilen öğretmenlerin ilan edileceğini açıkladı.

23499
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB Müsteşarı Tekin, KHK ile ihraç edilen öğretmenlerin ilan edileceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı televizyon programında KHK ile ihraç edilen personel ilan edileceğini söyledi. 2010 KPSS ile ilgili yargı sürecinin uzun zamandır devam ettiğini hatırlatan Tekin, Savcılığın soru çalanlara dair şüpheli listesini gönderdiğini bildirdi. Atanan 45 bin öğretmenden 3 bininin kopya çektiğine kanaat getirildiğini ifade eden Yusuf Tekin, bunlardan 1.700’ünün daha önceden ihraç edildiğini vurguladı.

Müsteşar Tekin, FETÖ terör okullarında kayyum atanmadan önce çalışan öğretmenlerin lisansların iptal edildiğini kayyumdan sonra atanan öğretmenlerin lisanslarının iptal edilmediğini açıkladı. Tekin 1071 eğitim kurumuna el koyduklarını ve bunların tamamının okul olarak hizmete devam edeceğini söyledi. Bu okullara öğretmen ihtiyacı olacağını belirten Tekin, ihraç kararlarını beklediklerini ve boşalan kadroların tanımlanacağını kaydetti.

Yusuf Tekin, norm fazlası öğretmenlerin ihtiyaç duyulan okullarda çalışmaya başladığını, yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin taleplerinin alındığı hatta yer değiştirme başvuru süresinin uzatıldığını ifade etti. Sözleşmeli öğretmen süreciyle ilgili olarak normal kadrolu öğretmenlerden hiçbir fark olmayacağını söyleyen Tekin, ilk atamaların yüzde 70 doğu ve güneydoğu bölgesine yapıldığını bu yıl da büyük ihtimalle sözleşmeli öğretmenlerin bu bölgelere atanacaklarını belirtti. Tekin, 15 bin sözleşmeli öğretmenin mülakattan sonra atamalarının yapacağını ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!