1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Müsteşarı Tekin: İlk Defa Öğretmenlerden Uzman Alımı Yapılacak
MEB Müsteşarı Tekin: İlk Defa Öğretmenlerden Uzman Alımı Yapılacak

MEB Müsteşarı Tekin: İlk Defa Öğretmenlerden Uzman Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin Mülakatla Alınacak Olan 75 Milli Eğitim Uzmanı için Sessizliğini Bozdu

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin mülakatla alınacak olan 75 Milli Eğitim Uzmanı için sessizliğini bozdu. 75 kadro için 3 katı başvuru olduğunu belirten Tekin Kanundaki yapılan değişikliğe istinaden bu atamaların yapılacağını söyledi. 2-12 Mart tarihleri arasında yapılacak olan mülakatlarda öğretmenlere uzman olmanın yolunu açtıklarını ve öğretmenlere verdikleri değerin gösterdiklerini açıkladı.

Daha önce yaptığımız haberimizde Uzman yardımcılığı sürecini tamamlamış olanların da uzman olacağını belirten Müsteşar Tekin bu konu ile ilgili çalışmanın Bakanlık idari birimlerince yapıldığını belirtti.

Uzman olarak alınacak adayların Yabancı Dil Sınavında aldıkları puan üstünlüğüne göre çağrılacaklarını ve mülakatta başarılı olanların uzman olacaklarını bildirdi.

En önemli konularda biri olan 30 Puanla başvuru yapanlar için kazanmaları durumunda 3 yıl içerisinde C düzeyinde yani en az 70 Yabancı Dil Puanı alma zorunluğu getirildiğini belirtti.

Yazılı sınav olmamasının sebebi olarak öğretmenlerin zaten KPSS sınavında başarılı oldukları için sadece mülakata alınacaklarını söyledi.

Yapılan tüm bu açıklamalar sözlü sınavların güvenirliliğini ve geçerliliğini düşürmeyecektir. Çünkü önümüzde benzer bir çok örnek var ve yine bu uzman alınları ile süreç değişmeden devam ediyor. Şube Müdürlüğü atamaları ve İdareci atamalarındaki sözlü uygulamalardan dolayı açılan ve kazanılan davaları unutmamak gerek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.