1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Olur Vermiş
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Olur Vermiş

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Olur Vermiş

görevde yükselme sınavına girmeden şube müdürlüğüne atanmasının iptali için Balıkesir İdare mahkemesine

A+A-

Milliyet Gazetesinin haberine göre; 2008 yılında Eğitim-Sen Balıkesir Şubesi; Okul Müdürü olarak görev yapan Haydar Aydın’ın görevde yükselme sınavına girmeden şube müdürlüğüne atanmasının iptali için Balıkesir İdare mahkemesine dava açtı. 2008 yılında açılan dava 6 yıl sonra karara bağlandı. Kararda il milli eğitim şube müdürlüğü görevinin üst görev olduğu ve görevde yükselme sınavına girmesi gerektiğini belirtildi ve Okul Müdürünün ataması iptal edildi.

İptal kararına rağmen Haydar Aydın’ın göreve devam etmesi nedeniyle Eğitim-Sen tarafından MEB’e yazı yazıldı ve mahkeme kararının neden uygulanmadığı soruldu. MEB tarafından çok geçmeden cevap gönderildi. Cevapta; MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından yazılan yazı ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından oluru yer aldı. İşte MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından olur verilen o yazıda  'Ankara 1. İdare Mahkemesi'nin 5 Mayıs 2010 tarihli kararında 12 Aralık 2008'den sonra atanan şube müdürlerinin atamalarının iptali kararı verilmiştir. Aydın, 12 Aralık 2008'den önce 1 Eylül 2008 tarihli işlemle şube müdürlüğüne atanmıştır. Atanma tarihinde yürürlükteki mevzuata aykırılık bulunmamakta' cümleleri yer aldı.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.