1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. MEB' nın Açıklamasına Türk Eğitim-Sen'den Cevap Gecikmedi
MEB' nın Açıklamasına Türk Eğitim-Sen'den Cevap Gecikmedi

MEB' nın Açıklamasına Türk Eğitim-Sen'den Cevap Gecikmedi

MEB' nın Açıklamasına Türk Eğitim-Sen'den Cevap Gecikmedi

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmen rotasyonları ile alakalı yaptığı açıklamaya Türk Eğitim-Sen’den yanıt gecikmedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın rotasyona tabi olacak öğretmenlerin hizmet süreleri ile alakalı sendikaların 10–12 yıl üzeri olması önerisinin altını çimiş ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak ise 8 ile 10 yıl üzerinde çalışma yaptıklarını belirtmesi üzerine Türk Eğitim-Sen bugün bir basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından rotasyonda sendikalar ile bir mutabakat sağlanmış gibi gösterilmesine tepki gösterdi. Türk Eğitim-Sen’in ne rotasyon ile nede öğretmenlerin rotasyon süresi ile bir bağlantısı olmadığını vurguladı.

          " Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’yı uyarıyorum:

     Sayın Avcı; Şayet Öğretmenlerin Bakanıysanız, Öğretmenlerle İstişareyi Hayatınızın Merkezine Alıyorsanız, Rotasyon Konusunda Birilerinin Sizi Yönlendirmesine İzin Vermeyin. Öğretmenlere Rotasyon, İdarecilere Yapılan Rotasyona Benzemez. Altından Kalkamayacağınız İşlere Girmeyin, Bakanlığı Kaosun Merkezi Haline Getirmeyin.

         Rotasyon, Ateşle Oynamaktır. Şu ana kadar öğretmenler huzur bulsun, daha iyi hizmet üretsin diye bir gayretinize şahit olmadık. Yapmayı düşündüğünüz rotasyonun altında kalırsınız. Yüz binlerce öğretmenin yer değiştirmesinden bahsediyoruz, bunun zorluğu, insanların huzursuzluğunun yaratacağı kaosu bugünden görünüz. Yapmayı düşündüğünüz büyük bir öğretmen göçüdür.  Öğretmenlerin istekleri dışında ye değiştirmesinin ne Türk milli eğitimine, ne gidene ne de gelene bir fayda sağlamayacağı açıktır. Bu büyük bir vebaldir. Bu vebalin sorumluluğunu taşıyamazsınız. Sayın Bakan, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü gibi çalışmaktadır. Tek işiniz idareci tayinleri, öğretmen tayinleri ve onları huzursuz etmek. Bu bakanlığın başka işi yok mu, Sayın Bakanım? Ne yaparım da, eğitim çalışanlarını daha mutlu kılarım, ne yaparım da eğitimin niteliğini artırabilirim, ne yaparım da öğretmeni daha itibarlı hale getirebilirim diye bir kaygınız yok mu Sayın Bakan, Sayın Bürokratlar? Türk milli eğitimine de, eğitim çalışanlarına da yazık ediyorsunuz, yazık."

          

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.