MEB, Öğrenci Başarı İzleme Araştırması Örnek Soruları Yayımlandı! 10. Sınıf

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 5 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan 10. sınıf öğrenci başarı izleme araştırması örnek sorularını yayımladı. MEB 2019 örnek soruları için tıklayınız.

53419
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ODSGM tarafından 25 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan 10. sınıf öğrenci başarı izleme araştırması örnek soruları yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Öğrenci Başarı İzleme Araştırması 10.Sınıf soru örnekleri ile ilgili uyarı mesajı şu şekildedir: Bu soruların her hakkı saklıdır.

MEB’den yapılan uyarıda hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazılı izni olmadan kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, bilgisayar ortamına alınması, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayımlanması veya başka bir amaçla kullanılması yasaktır.

Bu yasağa uymayanlar, doğabilecek cezai sorumluluğu ve soruların hazırlanmasındaki mali külfeti peşinen kabullenmiş sayılır. Okuma Becerileri, Matematik, Fen Okuryazarlığı alanlarında 10. sınıflara dair örnek sorulara MEB’in uyarısı gereği aşağıdaki PDF bağlantısından MEB’in kendi internet sitesine yönlenerek indirebilirsiniz.

Öte yandan My Memur olarak bu haberimizde 10. Sınıfların yanı sıra 2019 YKS’den de biraz bahsetmek ve içeriğindeki soruları ele almak istiyoruz.

TYT’de; Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacaktır. TYT’de uygulanacak testler ve kapsamları 2019 YKS kılavuzunda ayrıca incelenebilir.

AYT’de adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ile Fen Bilimleri testlerinden oluşan bir kitapçık verilecektir. AYT’de adaylar, hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplayacaklardır. SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hepsinin hesaplanmasını isteyen adaylar, sınav süresince tüm testleri cevaplayabileceklerdir.

YDT, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır. Her dil için ayrı soru kitapçığı bulunacaktır. Sınavda adaya, başvuruda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir.

YKS’de uygulanacak testler ve soru sayıları 2019 YKS kılavuzunda gösterilmiştir. Adaylar sınavda, öğretim programları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen, okullara bildirilen ve kamuoyuna duyurulan “(ÖSYM Tarafından 2019 Yılında Gerçekleştirilecek TYT ve AYT Sınavlarına Esas) Ortak Derslere Ait Kazanım ve Açıklamalar”daki konu, kazanım ve açıklamalardan sorumlu olacaklardır.

SAY, SÖZ, EA ve DİL puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların, TYT’ye ek olarak 2019-AYT ve/veya 2019-YDT’ye de girmeleri ve tercih edecekleri yükseköğretim programları için gerekli olan testleri cevaplamaları zorunludur

MEB 10. Sınıf örnek sorular için tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    16 Nisan dda yapılmış olan 4. sınıfların sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!