MEB Öğretmen Alımlarının Tarihleri Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımlar çerçevesinde sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarında beklenen gün geldi.

65631
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 bin öğretmenin alınacağı atama sonuçlarının tarihi belli olurken, 6-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınavın ardından kararlar verilecek. MEB tarafından açıklanan takvim ile, öğretmen atama takvimi netliğe kavuştu. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığı da merak edilen bir diğer unsur olarak dikkat çekiyor. Tüm soruların yanıtı, MEB öğretmen alımları haberimizde yer alıyor.

Mülakat Sonuçları Açıklandı mı?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav mülakat sonuçları ile ilgili olarak en net açıklama geldi. Açıklamaya göre 28 Temmuz’da, sınav sonuçları açıklanacak. Öğretmen adaylarının sözlü sınavlara dair itirazları da 4 ile 7 Ağustos tarihleri arasında yapılabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacak olan itirazların sonuçları, taraflara 10 Ağustos’ta bildirilecek. Sözleşmeli mülakat atama sonuçlarını personel.meb.gov.tr’den öğrenebilirsiniz.

Atamalar Ne Zaman?

MEB’in yapacağı sözleşmeli öğretmen atamaları tercihleri , 31 Ağustos tarihinde başlayacak. 4 Eylül’e kadar devam edecek atamalar çerçevesinde 8 Eylül 2020 tarihinde sonuçlar açıklanacak.

28 Temmuz’da sözlü sınav sonuçlarının ilan edilmesi ile beraber 4 ve 8 Ağustos’ta itirazlar alınacak. 10 Ağustos’ta itirazlar sonuca kavuşurken, 31 Ağustos ile 4 Eylül arasında atama tercihleri adaylar tarafından yapılacak. 8 Eylül ise atama sonuçlarının açıklanma tarihi olacak. MEB, sözleşmeli öğretmen atama takvimini bu şekilde açıkladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!