1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmen Atama Usulleri - MEB Personeli
MEB Öğretmen Atama Usulleri - MEB Personeli

MEB Öğretmen Atama Usulleri - MEB Personeli

Milli Eğitim bakanlığı MEB bünyesinde atamalar hangi şekilde gerçekleşiyor. Öğretmen atama usulleri nelerdir? Öğretmen ataması kaç şekilde gerçekleşir.

A+A-

My Memur olarak bugün sizler ile paylaştığımız bir haberde öğretmen atamalarında atama şartlarını siz değerli takipçilerimiz ile paylaştık. Peki, Milli Eğitim bakanlığı MEB bünyesinde atamalar hangi şekilde gerçekleşiyor. Öğretmen atama usulleri nelerdir? Öğretmen ataması kaç şekilde gerçekleşir? Bu Haberimizde buna değineceğiz.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 4 USUL İLE GERÇEKLEŞİR

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini incelediğimizde, Öğretmen atama usulleri 4 şekilde gerçekleşmektedir. MEB öğretmen kadrolarına yaptığı atamalarda aşağıda paylaştığımız 4 atama usulünü uygular.

Bunlardan ilki İlk atamadır. Öğretmen adaylarının MEB Bünyesine ilk kez atamasının gerçekleşmesidir. İkincisi Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama şeklindedir. Burada kurumlar arası geçiş ve tekrardan öğretmenlik görevi için başvuru ile gerçekleşen atama şeklidir.

Milli Sporcuların öğretmen olarak atanması üçüncü usul iken, son öğretmen atama usulü ise, Engelli öğretmen ataması şeklindedir. Yakın zamanda MEB 75 kadro için engelli öğretmen atamasıda yapmıştı.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler