1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Neler Getirecek
MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Neler Getirecek

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Neler Getirecek

20 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağı yasalaşırsa Neleri Getirecek

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün yayımlanan MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağının yasalaşması neleri getirecek.

Hatırlayacağınız gibi MEB Personeli tarafından son aylarda en çok konuşulanların başında Rotasyon geliyordu. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Torba yasa ile Öğretmenlere Rotasyonunda alt yapısı hazırlandı.

MEB dün Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağını paylaştı. Taslak ile aslında MEB tarafından Öğretmen Rotasyon süresinin 8 Yıl gibi bir süre düşünüldüğü anlaşılıyor. Lakin Bu bir taslak belki Öğretmen Rotasyon süresi düşebilir veya çıkabilir. Yöneticilik süreleri Rotasyon süresine dahil edilmeyecek. Fakat yıllık izin, hastalık izni, aylıksız izin gibi fiilen yapılmayan öğretmenlik görevleri bu sürenin içerisinde değerlendirilecek.

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı ne zaman yasalaşır bilemiyoruz. Lakin 2014–2015 eğitim öğretim yılında yasalaştırılması durumunda MEB yılsonunda 8 yılını dolduran personelden tercih alacak. Tercihi alınan kişiler İl içerisinde başka bir okula puan üstünlüğü kapsamında atanacaklar. Atanamayanlar ise Yine okulda bulundukları görev süreleri esas alınarak en fazla hizmeti olandan başlayarak ihtiyaç duyulan okullara resen atanacaklar.

Öğretmenlerde Eş Durumu Tayini Nasıl Olacak

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?

Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti

Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014

Aile Birliği Mazeret Tayini ( Eş Durumu Tayini) Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir

Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete

Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.