1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Meb Öğretmen Atamaları 84 Gün Meclise Gelemedi?
Meb Öğretmen Atamaları 84 Gün Meclise Gelemedi?

Meb Öğretmen Atamaları 84 Gün Meclise Gelemedi?

My Memur web sitesi olarak atama bekleyen bir öğretmenin bize iletilen yakınışını sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte Bir Öğretmen, ve haklı Bir Yakınış…

A+A-

My Memur web sitesi olarak atama bekleyen bir öğretmenin bize iletilen yakınışını sizle paylaşmak istiyoruz. İşte Bir Öğretmen, ve haklı Bir Yakınış….

Eylül ayında gerçekleştirilmesi beklenen 40 bin öğretmen ataması ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verilen kanun tasarısı o zaman başbakan olan dün ise cumhurbaşkanlığı yeminini ederek Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ’nın imzası ile meclise 05/06/2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının 21/05/2014 tarihinde kararlaştırdığı “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” şeklinde verilmiş olup aradan geçen 84 günlük süre düşünüldüğünde ve atama bekleyen yüz binlerce öğretmen adayı ve bu adayların aileleri halen kaygılı bir bekleyiş içindedirler.

Meclis şuan tatil de ve tatile girmeden önce gündemi torba kanun tasarılarıydı ve yüze yakın madde kabul edildi yani milletvekilleri kollarını indirip kaldırdılar ve yasalar her zaman ki gibi jet hızıyla kabul edildi. Peki, bu kadar insanı ilgilendiren hayatı bir konu 5 dakika konuşulamaz mıydı? Asıl sorumuz bu.

Mayıs ayında karar verilen bir konu eylülde okulların açılacağı biline biline neden eylülden önce halledilemedi? Tamam, araya seçim girdi ama torba konunda o kadar gereksiz maddelere nasıl günler ayrılabildi hem de seçim sürecinde.

Şimdi bunun neden bir an önce olması gerektiği ile ilgili bir örnek düşünelim: okullar 15 Eylülde açılacak ve siz İzmir de hayatını devam ettiren bir öğretmen adayısınız. Yasa Eylülün 3’ün de çıktı Bağlantıdiyelim ve aynı gün kadrolar açıklandı(bence yapamazlar) tercih süresi olacak mecburen en az 7 gün yani ayın 10’nu olacak ve tercihler bitecek. Tercih işleminden sonra sonuçların açıklanması 3 gün sürer en az (ÖSYM bile bu kadar çabuk açıklamıyor MEB’in sistemi daha yavaş) olacak ayın 13’ü ve siz İzmir de iken doğal olarak doğuda sizden bin kilometre uzakta bir köy okuluna atanacaksınız ve sizden ayın 14’ün de kayıt yaptırmanızı 15’in de göreve başlamanızı beklerler. Artık kalacak yerinizi, yiyeceğinizi, giyeceğinizi hazırlayıp ailenizle, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle vedalaşıp yola çıkmanız lazım zaten yol 2 gün sürüyor siz iki günde bunları halledip göreve başlamalısınız.

Bu işlemler temmuz, ağustos aylarında yapılsa ve insanlar atanabilecek mi atanacaksa nereye atanacak orada nasıl yaşayacak bunların hesabını yapsa, göreve başlayacağı şehre 2 hafta önce gitse kalacak yerini ayarlasa öğrencileri için hazırlık yapsa kötü mü olurdu.

Tüm öğretmen adaylarını sabırlarından dolayı tebrik ediyorum hele yetkili kişilerden sürekli abuk sabuk açıklamalar gelmesine rağmen sükûnet içinde vur eline al lokmasını denecek efendilikle beklemeye devam etikleri için ayrıca tebrik ediyorum…

Meclise Verilen Kanun Tasarısı için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler