1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmen Atamalarında 40 Yaş Sınırı Kaldırıldı
MEB Öğretmen Atamalarında 40 Yaş Sınırı Kaldırıldı

MEB Öğretmen Atamalarında 40 Yaş Sınırı Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde iki maddenin yürürlükten kaldıran

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde iki maddenin yürürlükten kaldıran yönetmelik 28 Ocak 2015 Tarihli ve 29250 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Peki, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde ne gibi bir değişiklik yaptı. 6 Mayıs 2010 tarihinde Resmi gazetede Yayımlanan ve Yürürlüğe giren 27573 sayılı resmi Gazetede yayımlanan, MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11.Maddesinin g bendi ve 55.Maddesinini 3. Fıkrası yürürlükten kaldırıldı.

MEB Öğretmen Atama Şartlarının yer aldığı 11. Maddenin  “g” bendinin ve Bedensel engellilerin atamalarının yer aldığı 55.Maddenin 3. Fıkrasının yürürlükten kaldırılması ile birlikte Öğretmenliğe ilk defa atanacakların başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olma şartı kaldırılmış oldu.

MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 

28 Ocak 2015 Tarihli ve 29250 Sayılı Resmi Gazete

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.