1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmen Dışında Kurumlar Arası Ve Yeniden Atama Yoluyla Atama Yapmayacak
MEB Öğretmen Dışında Kurumlar Arası Ve Yeniden Atama Yoluyla Atama Yapmayacak

MEB Öğretmen Dışında Kurumlar Arası Ve Yeniden Atama Yoluyla Atama Yapmayacak

MEB 2015 Yılında Öğretmen dışında Kurumlar Arası Ve Yeniden Atama Yoluyla Atama Yapmayacağını Valiliklere gönderdiği yazı ile...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları genel Müdürlüğü tarafından 81 İl valiliğine yazı gönderildi. MEB tarafından gönderilen yazıda 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu İlgi gösterildi ve 2015  yılı bütçe Kanunu ile MEB’e kullanım izni verilen kadroların, hizmetin gereği olarak öncelikle öğretmen ihtiyacına yönelik atamalarda kullanılacağı, kadro sınırlılığı nedeniyle eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer hizmet sınıflarında kurumlar arası yer değişikliği ve yeniden (istifa sonrası) atama yoluyla personel atamalarının yapılmasın mümkün olmayacağı belirtildi.

MEB tarafından gönderilen yazıda; eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışında kalan personelin, yeniden atama (istifa sonrası) ve kurumlar arası naklen atamaya ilişkin Valiliklere yapılan taleplerin, zaman, insan gücü ve ekonomik kaynak israfına sebep olmaması için, yeni bir duyuru yapılana kadar MEB’e yönlendirilmemesi ve Valilikler tarafından cevaplandırılması istendi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.