1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmen Hizmet Puanları % 100 Artacak. Zorunlu Hizmet Etkilenecek
MEB Öğretmen Hizmet Puanları % 100 Artacak. Zorunlu Hizmet Etkilenecek

MEB Öğretmen Hizmet Puanları % 100 Artacak. Zorunlu Hizmet Etkilenecek

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Hizmet Puanlarını % 100’e Kadar Arttıracak. Zorunlu Hizmette olanlar Etkilenecek

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) zorunlu hizmet bölgesinde görev yapan ve yapacak öğretmenlere yönelik çalışma başlattı. Uygulamada zorunlu hizmet yılı bittikten sonra;

1 ek yıl için % 25,

2. ek yıl için % 50,

3. ek yıl için % 100 fazla hizmet puanı verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada Doğu ve Güneydoğu olarak söylediği haberde aslında tüm zorunlu hizmet bölgelerini kapsamaktadır.

Örneğin Doğu Anadolu’da Malatya doğu (şark) veya zorunlu hizmet olarak geçmemektedir. Bu ildeki süreler 6-7 yıla kadar çıkabilmektedir. Güneydoğu Anadolu’da Şanlıurfa’da da bazı yerler zorunlu hizmet süreleri 3 yıl ve şark görevi sayılmazken bazı yerler de 7 yıl yani şark görevinden muaftır. Öte yandan İstanbul tamamen şark görevi olarak kabul edilir ve 3 ila 7 yıl arasında değişen görev süreleri vardır.

Bu sebepten sadece Doğu  ve Güneydoğu Anadolu’daki iller değil Tüm Türkiye’deki illeri kapsayacak bu sistem ile zorunlu görevini doğu (şark) olarak yapanlara yönelik bir çalışmadır.

Ayrıca Zorunlu hizmet affı bekleyen öğretmenleri de unutmamak gerek. Madem yeni bir sistemle yeni bir başlangıç yapılacak, sil baştan tüm zorunlu hizmetler muaf tutularak sistem yenilenmelidir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.