MEB öğretmen özür grubu tayini tercih ekranı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 yaz dönemi öğretmenler özür grubu başvuru sayfası açıldı. Öğretmenler tercih edecekleri okul listesini MEBBİS üzerinden görebilirler

23592
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme (nakil) başvurusunun birinci aşaması geçtiğimiz hafta tamamlanmıştı. Bugün merakla beklenen ikinci aşama olan okul tercihleri için başvuru sayfası açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başvurular MEBBİS üzerinden online alınacak ve öğretmenler bu süreçte branşlara göre açılan okullara tercihlerini yapacaklar.

Daha önce açıklanan mazeret tayini iş ve işlemleri ile ilgili olarak önemli noktalara kısaca değinecek olursak öğretmenlerin hizmet puanları 30 Eylül 2016 tarihi baz alınmakta. Puan usulüne göre yapılacak tayinlerden dolayı hizmet puanı büyük önem arz ediyor ve MEBBİS kayıtlarında herhangi bir sorun olmadığı öğretmenlere özellikle sorulmuş ve düzeltilmesi için okul müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekliliği hatırlatılmıştı.

Birinci aşama okul müdürlüğü, ilçe ve il milli eğitim sırasına göre onaylanmıştı. Fakat ikinci aşamada ise okul ve eğitim kurumları tercihleri elektronik ortamda alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince de aynı şekilde elektronik ortamda onaylanacağı belirtildi.

2016 yılı yaz dönemi öğretmenler sağlık mazeretine bağlı yer değiştirmeler, aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, can güvenliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelerle ilgili tüm usül ve esasları belirleyen kılavuzun dikkatlice incelenmesinde fayda vardır. Kılavuz ve bilgiler için TIKLAYINIZ. Başvuru için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!