MEB öğretmenler için özel eğitim uygulamaları kursu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıda norm fazlası öğretmenler için özel eğitim uygulamaları kursu düzenlenecek. Kurs detayları için tıklayınız.

23603
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı olan özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacının norm fazlası öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanabileceği belirtildi. MEB bu kapsamda görevlendirilecek olan ya da ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen norm fazlası öğretmenlerin, özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliklerim arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenleyeceğini duyurdu. Başvurular 29 Ağustos’ta başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda Kursların Bakanlığın Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde mahalli olarak düzenleneceğini ve 80 saatlik bir program uygulanacağını belirtti. Kurslar,29 Ağustos ile 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Kurslara, kendi okullarında norm fazlası olup özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamında görev almak isteyen öğretmenler katılabileceği belirtildi.

Kurslara ait istatistiki bilgiler kurs bitimini müteakip en geç 10 gün içerisinde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecek ve eğitimler zorunlu olmadıkça katılımcılara yolluk yevmiye gerektirmeyecek şekilde il veya ilçe merkezlerinde yapılabileceği belirtildi. Eğitim görevlilerinin yolluk-yevmiye, konaklama ve ek ders ücretleri Valilikler tarafından karşılanacak. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!