1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmenlerin İl Dışı Tayini Taban Puanlarını Açıklamalı
MEB Öğretmenlerin İl Dışı Tayini Taban Puanlarını Açıklamalı

MEB Öğretmenlerin İl Dışı Tayini Taban Puanlarını Açıklamalı

Milli Eğitim Bakanlığı isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. Ancak il dış atamalarının hangi puanlarla yapıldığı duyurulmadı. Bakanlığın öğretmenlerin il dışı ataması taban puanlarını açıklaması gerekiyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. Ataması gerçekleşen öğretmenler yeni görev yerlerini öğrendiler ve atama işlemlerini gerçekleştirdiler. Ancak bu atama sonucunda oluşan en düşük ve en yüksek puanlar henüz açıklanmadı. Sonraki atamalar için taban puanların açıklanması talep ediliyor.

Önceki yıllarda il dışı tayini taban puanlarını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 yılında taban puanları ilan etmemişti. 2017 yılındaki yer değiştirme sonuçlarının üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen bakanlığın 2017 taban puanlarını da açıklamaması, bu yıl da puanların hiç açıklanmayacağını düşündürüyor.

Öğretmenlerin il dışı ataması taban puanları neden önemli? Bilindiği üzere her yılın Haziran ayında alınan başvurular sonucunda öğretmenlerin il dışı tayinleri gerçekleşiyor. Bu atamalarda onbinlerce kontenjan açılıyor. Ancak önceki yılların taban puanları bilinmediğinde adaylar hizmet puanına göre hangi okulu, hangi ilçeyi hatta hangi ili tercih edeceği konusunda bir ölçüt belirleyemiyor. Bu da öğretmenleri kararsızlığa ve tercih hatalarına düşürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı gerek il dışı tayinlerinin objektifliğinin ve atamaların adaletine olan güvenin sarsılmaması, gerekse sonraki yıllarda tercih yapacak öğretmenlerin faydalanması açısından 2017 yılı il dışı tayini taban puanlarını açıklamalıdır. Bu şekilde özellikle doğu illerinde görev yapan öğretmenler hangi şehire atanabileceği, hangi ilde yaşamını sürdürebileceği konusunda bir ön fikre sahip olacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler