1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Öğretmenlerin İl İçi Mazeret Atama Duyurusunu Yayımladı
MEB Öğretmenlerin İl İçi Mazeret Atama Duyurusunu Yayımladı

MEB Öğretmenlerin İl İçi Mazeret Atama Duyurusunu Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından öğretmenlerin 2017 Eylül ayı il içi mazeret duyurusu yayımlandı. Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmelerine...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından öğretmenlerin 2017 Eylül ayı il içi mazeret duyurusu yayımlandı. Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmelerine ilişkin detaylar açıklandı.

İl içinde mazeret durumuna bağlı yer değiştirecek öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en fazla 40 tercih yapabilecekler. Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecekler.

Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde, eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecek.

MEB, Eylül il içi yer değiştirme başvuruları 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde kabul edilecek olup, atamalar 17 Eylül 2017 tarihinde yapılacak. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 18-20 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. MEB, öğretmenlerin 2017 Eylül il içi aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler